бул. 1-ви Мај 96-б Битола     Битола,

55,000 eur   (786 eur/m2)

70 m2 | 3 соби, изграден 2011 год. | Шифра #3547

Опис на имотот

Се продаваат два стана: еден од 70 м2 на први кат по цена од 55000 евра и еден на втори кат 66 м2 по цена од 52000 евра. Имаат заеднички двор од 200 м2. Зградата е вкупно со 3 станови, нова, завршена во октомври 2011 година со имотни листови и вселива веднаш. Изведена е по најсовремените достигнувања во градежништвото: петтокоморни ПВЦ прозори со термо стакла, термички изолирана фасада, уградени електрични грејни тела, блиндор влезни врати и слично. Ги исполнува условите по новиот закон за добивање поволни станбени кредити. Зградата е повлечена од булеварот и заштитена од сообраќајната бучава.
Извонредна локација.

Информации за имотот

 • Тип на објект: Стан
 • Адреса: бул. 1-ви Мај 96-б Битола
 • Град: Битола
 • Населба:
 • Во близина на: спроти гимназијата Ј.Б.Тито
 • Површина: 70 m2
 • Бр соби: 3
 • Година на градба: 2011
 • Кат: 2 / 3
 • Наместен: Да
 • Парно: Не
 • Огласот е виден 465 пат/и
 • Огласот е објавен на 18.05.2012 10:20

Пријави неправилност на огласот

Имотот се продава

Мапа

Врати се назад Врати се назад